اخبار و مقالات
 

 
افزایش ۱۱هزار بشکه ای تولید روزانه نفت/فاز دوم توسعه میدان دانان به بهره‌برداری رسید
 

افزایش ۱۱هزار بشکه ای تولید روزانه نفت/فاز دوم توسعه میدان دانان به بهره‌برداری رسید

تولید نفت مناطق مرکزی ایران با جریان‌دهی و راه‌اندازی ۱۱ حلقه چاه جدید در میدان نفتی دانان روزانه حدود ۱۱ هزار بشکه نفت افزوده شد.
شنبه، 04 آذر 1402 | Article Rating

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  میدان نفتی دانان در 30 کیلومتری جنوب شرقی دهلران در استان ایلام و 80 کیلومتری شمال غربی اندیمشک قرار دارد. قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان دانان که بین شرکت ملی نفت ایران و گروه مپنا امضا شده بود، به نتیجه رسیده است.

 طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت دانان در استان ایلام، افزایش بیش از 10 هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید روزانه این میدان را با حفاری 11 حلقه چاه جدید و طراحی و اجرای عملیات شکافت اسیدی در گروه بنگستان برای دو حلقه از این 11 حلقه چاه هدف‌گذاری کرده است، همچنین در این پروژه، خدمات فنی ژئوفیزیکی شامل طراحی، جمع‌آوری، انجام مطالعات لرزه‌نگاری سه‌بعدی در مساحتی حدود 500 کیلومتر مربع، احداث یک دستگاه پکیج نمک‌زدایی با ظرفیت 10 هزار بشکه در روز، توسعه چندراهه دانان، احداث جاده‌های دسترسی به چاه‌ها و اجرای خط لوله 6 اینچ به طول 55 کیلومتر لحاظ شده است.

مهدی حیدری، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی درباره اجرای طرح‌ نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی دانان، اظهار کرد: میدان نفتی دانان در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که در سال 1350 کشف شد و 9 حلقه چاه داشته و اکنون با حفاری 11 حلقه چاه جدید، فاز دوم توسعه این میدان تکمیل‌ شد.

وی افزود: نفت برداشت شده از چاه‌های این میدان با خطوط لوله به واحد بهره‌برداری و نمک‌زدایی دهلران انتقال خواهد یافت؛ در این طرح، افزایش ظرفیت تولید میدان از 8 هزار بشکه به 19 هزار بشکه در روز هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی درباره مهمترین ویژگی‌های اجرای طرح‌های توسعه‌ای میدان‌هایی از جمله دانان گفت: مهمترین ویژگی‌های اجرای طرح‌های توسعه‌ای شامل حفظ، نگهداشت و افزایش تولید با استفاده از دانش فنی و توان متخصصان، پیمانکاران و سازندگان قطعات و تجهیزات ساخت داخل است که در شرایط تحریم با اتکا به منابع و توانمندی‌های کشور اجرا می‌شود.

 

تصاویر
  • افزایش ۱۱هزار بشکه ای تولید روزانه نفت/فاز دوم توسعه میدان دانان به بهره‌برداری رسید
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

Empty
Click + to add content
ارتباط با ما

شماره تماس مستقیم

021-86096690

پست الکترونیک:

info@oilepf.com

آدرس:

تهران، خیابان کارگر شمالی، رو به روی کوچه نهم، دانشکده فنی تهران، انستیتو مهندسی نفت، طبقه 6


انجمن شرکت های اکتشاف و تولید

انجمنی حرفه‌ای و غیردولتی است که چارچوب همکاری و تعامل میان شرکت‌های عضو را برای توسعه صنعت اکتشاف و تولیددر راستای انجام وظایف حرفه‌ای اعضاء به منظور اعتلاء صنعت نفت ایران توجه به ايفای نقش مسئوليتهای اجتماعی، حراست از محیط‌زیست و سرمایه‌های ملی و صیانت از منافع ملی مطابق با ماموریت‌های مندرج در اساسنامه فراهم می‌نماید.

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی از طریق لینک زیر دنبال کنید و از نظرات خود بهرمند سازید :

کلیه حقوق قانونی وبسایت متعلق به انجمن شرکتهای اکتشاف و تولید  است