اخبار و مقالات
 

 
تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی به‌پایان رسید
 

تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی به‌پایان رسید

میدان گازی پارس جنوبی با سهم ۷۰درصدی در تأمین گاز کشور، با به‌پایان رسیدن تعمیرات اساسی سکوها، برای زمستان آماده شد.
یکشنبه، 14 آبان 1402 | Article Rating

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حدود 140 روز پیش، شاهد آغاز تعمیرات اساسی سکوهای پارس جنوبی برای تولید حداکثری گاز در فصل سرما بودیم و امروز مدیرعامل شرکت نفت‌و گاز پارس از پایان این عملیات خبر داد.

میدان گازی پارس جنوبی به‌عنوان بزرگ‌ترین میدان مشترک گازی جهان، 70درصد گاز کشور را تأمین می‌کند و وابستگی 75درصدی سبد انرژی کشور به گاز، از اهمیت بالای این میدان گازی در تأمین انرژی اولیه کشور حکایت دارد.

29‌خرداد امسال بود که عملیات تعمیرات اساسی سکوهای پارس جنوبی با تعمیرات سکوی شماره 5 آغاز شد. طبق اعلام وزارت نفت، تعمیرات اساسی که امسال در سکوهای گازی پارس جنوبی انجام شد، متفاوت‌ترین تعمیرات اساسی در طول عمر پارس جنوبی بود و در حالی‌ که 23 سال از عمر برداشت از این میدان گازی می‌گذرد، برای نخستین بار عملیات ایزولاسیون خطوط دریایی از سکوهای گازی پارس جنوبی انجام شد.

محمدحسین متجلی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در این خصوص، با بیان اینکه برای تولید گاز غنی در زمستان امسال تعمیرات اساسی پیش از آغاز سرما پایان یافت، گفت: با انجام تعمیرات اساسی روی سکوهای تولیدی، آماده برداشت حداکثری گاز از این میدان مشترک هستیم.

وی ادامه داد: با برداشت زودهنگام از فاز 11 پارس جنوبی 7 میلیون مترمکعب در روز و راه‌اندازی خط لوله جدید دریایی فاز 16، آمادگی کامل برای تولید گاز در زمستان را داریم.

 

تصاویر
  • تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی به‌پایان رسید
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

Empty
Click + to add content
ارتباط با ما

شماره تماس مستقیم

021-86096690

پست الکترونیک:

info@oilepf.com

آدرس:

تهران، خیابان کارگر شمالی، رو به روی کوچه نهم، دانشکده فنی تهران، انستیتو مهندسی نفت، طبقه 6


انجمن شرکت های اکتشاف و تولید

انجمنی حرفه‌ای و غیردولتی است که چارچوب همکاری و تعامل میان شرکت‌های عضو را برای توسعه صنعت اکتشاف و تولیددر راستای انجام وظایف حرفه‌ای اعضاء به منظور اعتلاء صنعت نفت ایران توجه به ايفای نقش مسئوليتهای اجتماعی، حراست از محیط‌زیست و سرمایه‌های ملی و صیانت از منافع ملی مطابق با ماموریت‌های مندرج در اساسنامه فراهم می‌نماید.

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی از طریق لینک زیر دنبال کنید و از نظرات خود بهرمند سازید :

کلیه حقوق قانونی وبسایت متعلق به انجمن شرکتهای اکتشاف و تولید  است