اخبار و مقالات
 

 
دستیابی به اهداف توسعه‌ای صنعت نفت مستلزم تغییر فضای توسعه است
 

دستیابی به اهداف توسعه‌ای صنعت نفت مستلزم تغییر فضای توسعه است

رئیس هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های اکتشاف و تولید گفت: دولت باید تسلط خود را بر صنعت نفت کاهش دهد تا نفت به‌عنوان پیشران شرایط اقتصادی نقش درست خود را ایفا کند.
شنبه، 27 آبان 1402 | Article Rating

به گزارش خبرنگار شانا، محمدجواد شمس امروز (یکشنبه، ۱۴ آبان‌ماه) در نشست هم‌اندیشی با مدیران‌عامل شرکت‌های اکتشاف و تولید داخلی پیرامون صدور پروانه‌های اکتشاف و تولید در دولت گذشته با بیان اینکه پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای با پیشرفت بالای ۷۰ درصد به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: ۲۸ میدان واگذار شد، اما از کل این ۲۸ میدان چقدر توانستیم تولید نفت را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه فضای توسعه در دولت سیزدهم باید تغییر کند تا به اهداف توسعه‌ای صنعت نفت دست یابیم، گفت: برای توسعه میدان‌ها با چالش‌های بزرگ باید الگوی صحیح قراردادی مشخص شود.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های اکتشاف و تولید با اشاره به اینکه موضوع پروانه بهره‌وری در برنامه هفتم توسعه گنجانده شد، ادامه داد: با این اقدام می‌توان به حضور بخش خصوصی در بخش بالادست صنعت نفت امیدوار بود.

شمس تأکید کرد: برای توسعه میدان مشترک گازی پارس جنوبی سال‌ها زحمت کشیده شد و مقدار تولید روزانه به قطر رسید و حتی از آن جلو زد، اما با ادامه روند کنونی در سال‌های آینده تولید قطر از ایران پیشی خواهد گرفت از این رو باید نگاهمان را تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه اگر توسعه را در چارچوب قراردادهای گذشته ببینیم، شاهد پیشرفت نخواهیم بود، گفت: دولت باید تسلط خود را بر صنعت نفت کاهش دهد تا نفت به‌عنوان پیشران شرایط اقتصادی نقش درست خود را ایفا کند.

 

تصاویر
  • دستیابی به اهداف توسعه‌ای صنعت نفت مستلزم تغییر فضای توسعه است
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

Empty
Click + to add content
ارتباط با ما

شماره تماس مستقیم

021-86096690

پست الکترونیک:

info@oilepf.com

آدرس:

تهران، خیابان کارگر شمالی، رو به روی کوچه نهم، دانشکده فنی تهران، انستیتو مهندسی نفت، طبقه 6


انجمن شرکت های اکتشاف و تولید

انجمنی حرفه‌ای و غیردولتی است که چارچوب همکاری و تعامل میان شرکت‌های عضو را برای توسعه صنعت اکتشاف و تولیددر راستای انجام وظایف حرفه‌ای اعضاء به منظور اعتلاء صنعت نفت ایران توجه به ايفای نقش مسئوليتهای اجتماعی، حراست از محیط‌زیست و سرمایه‌های ملی و صیانت از منافع ملی مطابق با ماموریت‌های مندرج در اساسنامه فراهم می‌نماید.

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی از طریق لینک زیر دنبال کنید و از نظرات خود بهرمند سازید :

کلیه حقوق قانونی وبسایت متعلق به انجمن شرکتهای اکتشاف و تولید  است